acojapacze
Preview liber passus swietlica penuel rodlo pandora mentalfolio

Pierwsza odsłona liber passus

Przedmiotem niniejszej dysertacji będzie problemat oddziaływania indywiduum na grupę i odwrotnie – bezwolnej masy na wolną osobę.

przykłady oddziaływania indywiduum na grupę
liber passus
przykłady oddziaływania grupy ma indywiduum
liber passus
)))

Godzilla dla hodowanych bezstresowo

Wystawienie towaru na widok publiczny, a zwłaszcza, pobudzenie globalnej żyły kolekcjonerskiej, jest sztuczką stosowaną od dawna. Starsi jeszcze pamiętają obrazki dodawane do cygar, czekolad, prenumerat itp., były to przecudnej urody elementy wielkich serii poświęconych technice, cudom natury, botanice, zoologii, krajobrazom, podróżom, awiacji, marynistyce, baśniom, militariom itp. Trudna do zdefiniowania zachłanność i niepohamowany szał kolekcjonowania, tak świetnie opisany przez Umberto Eco, powodował nieustający wykup dóbr z dołączanymi ślicznościami. Podobny mechanizm działa w obrębie kolekcjonerstwa uprawianego świadomie, według przemyślanych kryteriów i osobistych upodobań. Niestety, zmieniające się warunki zycia, szczególnie te ulegające gwałtownym erupcjom postępu technicznego, przynoszą zagładę całym obszarom uprawiania pasji i zainteresowań. A to z tej przyczyny, że ustaje produkcja i zapotrzebowanie na przedmioty i usługi jeszcze wczoraj potrzebne, ba – niezbędne w organizowaniu codzienności. Ciekawi mnie bardzo, co się stanie z tak klasyczną i nieporownaną dziedziną, jak filatelistyka. Znaczki przestają być potrzebne, kończy się epoka pocztowego edytorstwa i ząbkowanej magii, o której napisano oceany literatury.

odpowiednią stymulacją można doprowadzić bezwolną masę do ekstazy i namiętnej ekstrapolacji zmysłów
liber passus
miłości do tych skrawków papieru nadawano chwilami rozmach trudny do objęcia notą katalogową
liber passus
nie tylko papier był nośnikiem zaklętych miniatur – na 400-lecie Poczty Polskiej sięgnięto po jedwab
liber passus

Fenomenowi filatelistyki poświęcono tyle uwagi i treści, że próba dopowiedzenia jeszcze czegoś musi się wydać śmieszna. Ale czy na pewno? (cdn.)